www.bip.gov.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności

Izba Notarialna w Białymstoku

ul. Warszawska 72/13
15-078

Białystok

tel.:
85 732-20-50

AKTUALNOŚCI

2018-09-27 14:17 #

Komunikat - odwołany dyżur Prezesa

Rada Izby Notarialnej w Białymstoku informuję, że został odwołany dyżur Pani Prezes Rady Izby Notarialnej w Białymstoku w dniu 1 października 2018 roku.

Najbliższy dyżur odbędzie się w kolejny pierwszy poniedziałek miesiąca, tj. 5 listopada 2018 roku w stałych godz. 15.00-17.00.


2017-11-23 13:59 #

Dzień Otwarty Notariatu 2017

Porozmawiaj z notariuszem, jak bezpiecznie przekazać majątek

- tak brzmi hasło tegorocznej edycji Dnia Otwartego Notariatu, która odbędzie się w 25 listopada 2017 roku.

Święto Prawników 2017

Tego dnia rejenci, dyżurujący w budynkach NOT-u w Białymstoku oraz Olsztynie, wyjaśnią w jaki sposób można przekazać majątek korzystając m.in. z takich instytucji prawnych jak darowizna, renta czy dożywocie, wskażą jakie są konsekwencje prawne tych wyborów i który z nich będzie najlepiej odpowiadał naszym potrzebom i oczekiwaniom.

Nie są jednak jedyne pytania, na jakie będzie można uzyskać odpowiedź. Tradycją Dnia Otwartego Notariatu jest możliwość porozmawiania z notariuszami o wszelkich czynnościach dokonywanych w kancelariach notarialnych i leżących w kompetencjach rejentów.

Zapraszamy na spotkanie z notariuszami, którzy w sobotę 25 listopada 2017 r. w godz. 10.00 – 16.00 będą dyżurowali:

  • w Białymstoku w budynku NOT przy ul. Marii Skłodowskiej - Curie 2,
  • w Olsztynie w budynku NOT przy pl. Konsulatu Polskiego 1.

Więcej informacji na temat Dnia Otwartego Notariatu znajdą Państwo na stronie:
www.porozmawiajznotariuszem.pl

więcej...

2017-05-19 11:42 #

IV SQUASHOWE MISTRZOSTWA POLSKI PRAWNIKÓW

Święto Prawników 2017


2015-07-31 10:20 #

XXVI OGÓLNOPOLSKA LETNIA SPARTAKIADA PRAWNIKÓW

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na XXVI Ogólnopolską Letnią Spartakiadę Prawników.
Przypominamy, że tegoroczna Spartakiada odbędzie się w dniach 9–13 września 2015 r. w Warszawie.
Przez cztery dni entuzjaści sportów drużynowych i indywidualnych będą rywalizować o najwyższe wyróżnienia na tej największej sportowej imprezie dla prawników w 2015 roku.

XXVI Ogólnopolska Letnia Spartakiada Prawników

Zachęcamy do zapisów poprzez specjalny formularz zamieszczony tutaj. Przy okazji przypominamy też o śledzeniu aktualności zamieszczanych na naszym profilu na Facebooku, gdzie znajdą Państwo także informacje na temat naszego wspólnego wydarzenia, w szczególności dotyczące programu, kosztów udziału, dyscyplin sportowych, imprez towarzyszących itp.

Pozdrawiamy i serdecznie zapraszamy,
Komitet Organizacyjny XXVI Letniej Spartakiady Prawników

więcej...

2015-06-17 09:16 #

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - 24.02-01.03 2014 r.

Przed nami kolejny „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” W tym roku każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się o poradę w dniach 24 lutego – 1 marca 2014 r.

W organizację obchodów – poza Ministerstwem Sprawiedliwości – aktywnie włączyły się: Prokuratura Generalna, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Kuratorów, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych, Krajowa Rada Notarialna, Komenda Główna Straży Granicznej i Krajowa Rada Komornicza.

W tym roku w dniach 24 lutego – 1 marca zainteresowani będą mogli zgłaszać się po pomoc do Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. W ośrodkach będą pełnione dyżury od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w sobotę w godzinach od 10:00 do 13:00.

Dzięki zaangażowaniu się w obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” wyżej wymienionych podmiotów dyżury będą miały charakter interdyscyplinarny.

Interdyscyplinarność dyżurów polegać będzie na tym, że informacji prawnej udzielać będą nie tylko adwokaci, radcowie prawni, notariusze, aplikanci adwokaccy, radcowscy i notarialni, ale także prokuratorzy, funkcjonariusze Policji, czyli osoby które posiadają specjalistyczną wiedzę dotyczącą postępowania przygotowawczego oraz – w zakresie postępowania wykonawczego – kuratorzy sądowi i komornicy.

Jednocześnie osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać pomoc psychologiczną. Niezależnie od dyżurów pełnionych w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, na terenie kraju – dzięki współpracy podmiotów zaangażowanych w obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” – zostaną zorganizowane dodatkowe dyżury specjalistów.

W 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości zrodziła się idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”, mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw (Dz. U. nr 59 poz. 517).

więcej...

Valid XHTML 1.1Level Double-A conformance, W3C WAI Web Content Accessibility Guidelines 2.0
Opracowanie: RejNET
wygenerowano w czasie: 0.07 s.